CI Games pod czujnym okiem Snajpera

CI Games pod czujnym okiem Snajpera
W ostatnim okresie przeglądając serwisy i fora giełdowe nie ma dnia abym nie spotkał się z artykułem na temat spółki CD Project i kolejnej odsłony pt. Saga Wiedźmina. Fakt spółka na wykresie prezentuje się okazale, spokojny trend wzrostowy.  Dziś chciałbym jednak zwrócić uwagę na konkurencyjną spółkę z branży gier komputerowych – CI Games. Ze względu na doświadczenia z przeszłości  darzę tą spółkę dużym sentymentem.

Na początek zerknijcie na historyczne dane. Od momentu premiery gry Sniper w 2010 roku kurs akcji w przeciągu roku zyskał ponad 400%. Kiedy w połowie 2012 roku ukazała się druga wersja gry, recenzje nie były już tak optymistyczne, a efekcie notowania  CI Games straciły 70%. Analizując obecną sytuację na wykresie dostrzegam analogię z roku 2010.

Tuż przed kluczowym oporem

Obecnie kurs akcji zbliża się do bardzo ważnego oporu w okolicach 18,5 – 19 zł. Pokonanie tego poziomu w mojej opinii potwierdzałoby możliwość ruchu na północ w kierunku maksimum z marca 2013. Poziom oporu jest ważny z dwóch powodów. Z jednej strony wyznacza go ostatni szczyt z końca sierpnia 2013 roku. Z drugiej strony w tej okolicy przebiega górna linia kanału spadkowego jaki wyrysował się na wykresie od 2011 roku.

Obecnie wskaźniki pokazują, że pierwsza próba przebicia oporu może zakończyć się niepowodzeniem. Trend wzrostowy jaki trwa od maja  powoli traci na sile i z pewnością w najbliższym czasie będzie wymagał krótkiego odpoczynku. W tej sytuacji można spodziewać się drobnej korekty, która będzie okazją do zakupu.

Komentarze: 1 / Udostępnij:

To może cię zainteresować …

1 komentarz dla wpisu pt. “CI Games pod czujnym okiem Snajpera

Wyraź swoją opinię

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola "Name" i "Email" są wymagane