Eurocash przed ważnym sygnałem potwierdzającym odwrócenie trendu

W dniu dzisiejszym chciałbym zwrócić uwagę na spółkę Eurocash. Kurs akcji w interwale dziennym  od roku znajduje się w trendzie bocznym. Warto jednak zaznaczyć, że po wybiciu z formacji podwójnego dna na przełomie marca i kwietnia ’15, kurs akcji sukcesywnie rośnie. W zeszłym tygodniu byliśmy świadkami ustanowienia nowym rocznych maksimów, gdzie cena akcji Eurocash przebiła szczyty z grudnia ’14. Aktualnie dostrzegam model książkowej korekty po wybiciu, który wydaje się dobrym momentem od zajęcia pozycji.

Na wczorajszej sesji kurs akcji dotarł w okolice 40 zł co interpretuję jako korektę wzrostów. Fakt ten potwierdzają malejące obroty (zaznaczone czerwonymi strzałkami). Okolice wczorajszego zamknięcia skutecznie zachęciły mnie do zakupu pakietu akcji Eurocash.

Zwracam również uwagę na analizę długoterminową. Mniej więcej od maja ’13 kurs poruszał się w dość szerokim kanale trendu spadkowego, by następnie przejść w 8-miesięczną  fazę konsolidacji pomiędzy poziomem 30-40 zł. Teoretycznie taka sytuacja skutkuje zarysowaniem długoterminowego trendu wzrostowego. Ostatecznie jego potwierdzeniem będzie przebicie poziomu 42-43 zł. Pokonanie tej bariery będzie pozytywnym sygnałem dla ruchu w kierunku 3-letnich maksimów w okolicach 64 zł.

Jeżeli chcesz się podzielić swoją opinią na temat sytuacji na wykresie Eurocash’u zapraszam do dyskusji.

 

Komentarze: 2 / Udostępnij: Tagi:

To może cię zainteresować …

2 komentarze dla wpisu pt. “Eurocash przed ważnym sygnałem potwierdzającym odwrócenie trendu

Wyraź swoją opinię

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola "Name" i "Email" są wymagane