Poznajmy się

Cześć. Mam na imię Michał. 

Jestem zwykłym inwestorem indywidualnym.

Tematem finansów interesuję się od kilkunastu lat. Swój pierwszy rachunek inwestycyjny założyłem w 2005 roku. Od tego czasu staram się systematycznie pomnażać nadwyżki domowego budżetu.

Moje motto inwestorskie brzmi:

Nie inwestuję pieniędzy, które są niezbędne do zapewnienia życia mojej rodzinie. Inwestuję jedynie nieskonsumowaną nadwyżkę zgromadzonych oszczędności.

Kim jestem?

Jestem przeciętnym człowiekiem, który małymi krokami stara się realizować życiowe cele. Nie jestem milionerem, choć po cichu wierzę że kiedyś nim będę. Nie mam domu z ogrodem choć w dzieciństwie zawsze o takim marzyłem. Nie mam wypasionego samochodu, bo nie jest to dla mnie nic nadzwyczajnego. Od ponad 10 lat nieprzerwanie pracuje w jednej ze spółek giełdowych, choć moja aktywność zawodowa nigdy nie była związana z branżą finansową a tym bardziej maklerską. Wszystkich zagadnień związanych z inwestowaniem uczę się samodzielnie, czytając artykuły, książki, przeglądając serwisy internetowe, a także zdobywając cenne doświadczenie na parkiecie. Jestem zdania, że nauka przez naukę przyniesie największe korzyści. Grę na giełdzie traktuje jako odskocznię od życia codziennego. Wierzę, że sposób gromadzenia oszczędności jaki wybrałem pozwoli w przyszłości na emeryturę wyższą niż ta oferowana przez Państwo.

Jak zaczynałem?

Przygodę z rynkiem kapitałowym rozpocząłem jeszcze w czasach studenckich. Za namową znajomych założyłem swój pierwszy rachunek maklerski i przelałem od razu cześć zgromadzonych wówczas oszczędności. Krótką historię opisałem w moim pierwszym blogowym wpisie. Od tamtego czasu zaliczyłem kilka spektakularnych wzrostów jak również kilka spektakularnych wpadek. Przez cały czas staram się jednak odkładać pieniądze do inwestorskiego wora, tak aby zaangażowanie mojego kapitału było z roku na rok coraz większe. Tym samym staram się budować finansową poduszkę bezpieczeństwa na przyszłość swoją i mojej rodziny.

Dlaczego stworzyłem Obserwatora?

Celem bloga jest przede wszystkimi chęć dzielenia się swoimi inwestycyjnymi doświadczeniami jak również wymiana poglądów na temat aktualnych wycen rynkowych. W tym miejscu zachęcam Cię do aktywnego komentowania moich wpisów. Pamiętaj, że twoje sugestie, uwagi, komentarze mogą być cenną wskazówką dla innych, którzy tu zajrzą po Tobie.

Na zakończenie, zwracam uwagę, że:

Nikt z nas nie jest nieomylny, nikt z nas nie ma tylko zyskownych transakcji, każdy popełnia błędy. Jeżeli tak nie jest to wiedz, że ktoś cię okłamuje.

Tak wiec, dzielmy się bieżącymi doświadczeniami,
aby uniknąć porażek w przyszłości.

Jeżeli masz jakiś uwagi, sugestie, komentarze dotyczące bloga lub po prostu chciałbyś mi coś napisać, skorzystaj z poniższego formularza. Obiecuję, że odpiszę najszybciej jak to będzie możliwe.