ShareWeek 2017 czyli blogi polecają blogi

ShareWeek 2017 czyli blogi polecają blogi

Czy słyszeliście kiedyś o akcji ShareWeek? Ja się o niej dowiedziałem dopiero rok temu i od razu zyskała moją sympatię. ShareWeek to wspaniały pomysł polecania się twórców przez innych twórców. Według pomysłodawcy to największy taki projekt w Polsce i jeden z większych na świecie. Dziś chciałbym zwrócić waszą uwagę na trzy miejsca do których od pewnego czasu regularnie zaglądam, a które nie zawsze są związane z tematyką mojego bloga.

Czym jest ShareWeek?

Jak już wspomniałem na początku SHARE WEEK to autorski pomysł Andrzeja Tucholskiego polegający na wzajemnym polecaniu się twórców przez innych twórców. Zasada jest bardzo prosta. Blogerzy na blogach polecają blogerów, youtuberzy filmami polecają youtuberów a podcasterzy odcinkami podcastów polecają podcasterów.

Odpowiedź na pytanie „Dlaczego to robimy?” doskonale opisuje sam autor całej inicjatywy.

Po pierwsze – osoby piszące blogi to najdojrzalsi czytelnicy blogów a osoby nagrywające filmy to najdojrzalsi widzowie innych filmów. Powstaje więc fantastyczna lista godnych uwagi twórców, których warto śledzić.

Po drugie – twórcy otwierają się na siebie nawzajem jako tworzący koleżanki i koledzy, i zawiązują się prawdziwe relacje.

Po trzecie – pokazujemy naszym Czytelnikom i Widzom kogo cenimy, i kim się inspirujemy.

Aby zbytnio nie zanudzać wszystkich zainteresowanych odsyłam bezpośrednio na stronę akcji. Tam dokładnie dowiecie się o co w tym wszystkim chodzi. Dowiecie się również co należy zrobić aby się do akcji przyłączyć lub po prostu ją wesprzeć. Akcja trwa do 26 marca 2017 więc radzę się spieszyć.

ShareWeek 2017 – moje propozycje

Zadanie debiutanta nie jest łatwe. Przyłączając się do akcji myślałem, że polecenie 3 ulubionych blogów nie będzie problemem a już wiem, że jest i to sporym. Tak naprawdę jest kilkanaście blogów, które regularnie odwiedzam i które są godne polecenia. Wszystkie znajdują się w dziale Blogosfera a dział ten jest na bieżąco aktualizowany.

Do tego zestawienia wybrałem blogi osób, które stały się dla mnie inspiracją do stworzenia własnego wirtualnego świata, w którym mogę dzielić się swoimi przemyśleniami, doświadczeniami, sukcesami i porażkami.

Humanista na giełdzie

Humanista na giełdzie

Blog Radosława Chodkowskiego to z całą pewnością jeden z tych blogów giełdowych, który odwiedzam najdłużej. To właśnie Humanista na giełdzie dał mi pierwszy sygnał o tym, aby sam spróbował zaistnieć w finansowej blogosferze. Pamiętam, że trafiłem tutaj poprzez kanał YouTube gdzie znalazłem nagranie z cyklu „Spółki Ciekawe Technicznie”. „Humanista na giełdzie” to blog dla tych, którzy chcą inwestować na giełdzie i szukają osób, które w prosty i czytelny sposób tłumaczą język „giełdowy” na ten tradycyjny. Poznaj Humanistę na giełdzie

Matka Wariatka

https://matkawariatka.pl/
Matka Wariatka

Jeżeli ktoś kto odwiedza Obserwatora Giełdowego był przekonany, że nie interesuje mnie nic innego niż giełda i finanse, może być zaskoczony tym poleceniem. Prywatnie jestem mężem i ojcem. Dlatego też często szukam inspiracji w obszarach takich jak: dziecięce zabawki, książki, ubrania. Dzięki Wioli, autorce bloga znalezienie pomysłów na prezent dla córki lub żony nigdy nie jest dla mnie problemem. Poznaj Matkę Wariatkę

Doradca.TV

Blog Doradca.tv

Blog Tomasza Jaroszka to mój najchętniej odwiedzany blog w ostatnim czasie. Zaglądam tutaj regularnie głównie po to aby obejrzeć nowe video nakręcone przez Doradcę.TV lub przeczytać najnowszy wpis. Polecam to miejsce wszystkim, którzy chcą oszczędzać, inwestować, spełniać swoje marzenia … tak jak Tomek. Poznaj Doradcę TV

Bardzo żałuję, że zasady ShareWeek wymuszają polecenie tylko 3 najlepszych blogów. Z drugiej strony rozumiem, że liczba zgłoszeń i poleconych stron wymaga od organizatora akcji ogromnego nakładu pracy. Zebrać, scalić , przeanalizować, zweryfikować, ocenić, opisać, opublikować … Wielki szacunek dla Andrzeja Tucholskiego za wkład włożony w całą akcje!

To może cię zainteresować …

Wyraź swoją opinię

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola "Name" i "Email" są wymagane