Wakacyjny kurs nurkowania na WIG20

Wakacyjny kurs nurkowania na WIG20

Od wyborów prezydenckim w naszym kraju minęło 2,5 miesiąca a inwestorzy już przekonali się jakie mogą być skutki dojścia PiS do władzy. Indeks największych spółek giełdowych przełamał właśnie pierwsze kluczowe wsparcie na poziomie 2230 pkt i wszystko wskazuje na to, że podążać będzie w kierunku minimów z kwietnia 2012 roku.


Na początek spójrzmy na  wykres WIG20 w układzie tygodniowym. Od sierpnia 2011 roku indeks największych spółek porusza się w formacji horyzontalnej wyznaczonej przez zieloną linię oporu (2620 pkt) oraz czerwoną linię wsparcia (2000 pkt). Zwracam uwagę, że w początkowej fazie wykres odbijał się od granic wyznaczonego kanału (punkty zaznaczone strzałkami zielonymi). W późniejszej fazie wykres nie dotarł już w okolice 2620 pkt i zaliczał dwa kolejne szczyty na niższych poziomach. To można interpretować jako słabość byków.

W dniu wczorajszym WIG20 przełamał pierwsze kluczowe wsparcie na poziomie 2230 pkt. Wskaźnik MACD sygnalizuje sygnał sprzedaży. Kolejnego poziomu wsparcia dla WIG20 można szukać w okolicach dołków z maja 2013 roku, jednak patrząc na obecną sytuację w polityczną osobiście wątpię aby te wsparcia miały znaczenie. W mojej opinii kolejnym kluczowym wsparciem dla WIG20 jest linia przebiegająca przez 2000 pkt.

Komentarze: 4 / Udostępnij:

To może cię zainteresować …

4 komentarze dla wpisu pt. “Wakacyjny kurs nurkowania na WIG20

Wyraź swoją opinię

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola "Name" i "Email" są wymagane