Pages Navigation Menu

giełdowy obserwator

Podagrycznik

Podagrycznik

Medycyna to bardzo szeroka nauka, często jednak stosowane leki albo nie pomagają, albo dają niewielkie efekty. Czy istnieją naturalne sposoby walki z chorobami? Oczywiście, medycyna naturalna to wciąż silna broń. Przez ostatnie lata zapomniana, ale powoli wraca na dobre tory.

Dna moczanowa

Choroba najczęściej spotykana u panów w podeszłym wieku, jednak możemy ją spotkać także u kobiet i osób w młodym wieku. Polega ona na silnym stanie zapalnym stawów wywołanej poprzez podniesiony poziom kwasu moczowego.
Odpowiednie badania i dobrze postawiona diagnoza pomogą wyciszyć objawy a także zatrzymać postępującą chorobę. Lekarz przepisze leki, jeśli jednak nie chcemy się truć chemią mamy możliwość skorzystania z naturalnej apteki.

Leczenie dny moczanowej nie jest skomplikowane, wymaga systematyki i kontroli, jednak przeciętny Kowalski sobie poradzi. Co powinien mieć na uwadze? Dawno zapomniana roślinę jaką jest podagrycznik inaczej także nazywany kurzą stopą, krzemionką, barszcznicą czy ewangeliczką.

Podagrycznik często mylony jest z innymi roślinami, jednak jego najbardziej charakterystyczne cechy to oczywiście trójkątna łodyga, bez żadnych włosków a także skupiska liści, rozety po 3. Warto poszukać tego dobro cennego ziela, by cieszyć się pełnią zdrowia. Roślinę tę można zaparzyć, okładać miejsca chore, jeść i pić. Chwast z naszego ogrodu może okazać się bardzo pomocny, wręcz niezastąpiony. Wszystko trzeba używać rozsądnie by nie zaszkodzić sobie lub komuś bliskiemu. Nie zwlekaj, Ty też pomyśl o swoim zdrowiu.