Pages Navigation Menu

giełdowy obserwator

Jak znaleźć odpowiedniego pracownika

Jak znaleźć odpowiedniego pracownika

Poszukiwanie odpowiedniego pracownika jest równie ważnym procesem w firmie, co znalezienie nowego klienta. Social media wydają się być dobrym narzędziem, aby tworzyć i publikować ogłoszenia o pracę. Mają one jednak pewien minus, są bowiem dość chaotyczne, zamieszczane w nich treści szybko znikają, oraz nie posiadają one wygodnego mechanizmu filtrowania. Dlatego ostatecznie lepiej jest szukać pracownika poprzez dedykowane do tego portale.

Darmowe serwisy z ogłoszeniami na śląsku

Osobiście polecam darmowe ogłoszenia śląskie, bowiem obejmują one naprawdę wiele miast (w zasadzie całe zagłębie). Darmowe serwisy mają to do siebie, że docierają do naprawdę ogromnej ilości osób. Zatem jeśli nie potrzebujesz, aby Twój pracownik był wysoce wykwalifikowany, wtedy z pewnością wystarczą Ci darmowe serwisy z ogłoszeniami o pracę. Do tego będziesz mieć gwarancję, że Twoje ogłoszenie zostanie wyświetlone przez naprawdę dużą liczbę potencjalnie zainteresowanych osób. Inaczej jednak będzie, jeśli poszukujesz u pracownika jakiś konkretnych umiejętności.

Płatne serwisy ogłoszeniowe w Polsce

Liderem rynku ogłoszeń o prace od dziesięcioleci jest pracuj.pl, jednak jest to miejsce do znalezienia naprawdę wysoce wykwalifikowanych pracowników. Ceny tego serwisu też są jednymi z najwyższych. Alternatywą dla Pracuj, będzie info.praca lub wyróżnione ogłoszenia na znanym OLX. Dzięki funkcjom tych serwisów w sposób wyjątkowo przejrzysty będziesz mógł zakomunikować, jakich kompetencji oczekujesz od swoich pracowników. Serwisy te pomogą Ci w segregowaniu CV, ich oceniania i co więcej, będziesz mógł poszczególne aplikacje zapisać i być może skorzystać z nich przy kolejnej rekrutacji. Jak widzisz jest to zdecydowanie więcej opcji i możliwości, niż w przypadku serwisów darmowych.

Podsumowując, nim rozpoczniesz szukać pracownika najpierw zastanów się, kogo tak naprawdę potrzebujesz. Warto jest też określić, czy szukasz kogoś stacjonarnie, czy taka osoba mogłaby pracować przez internet, czyli po prostu online.