Pages Navigation Menu

giełdowy obserwator

Rynek chwilówek

Rynek chwilówek

Rynek pożyczek krótkoterminowych w Polsce jeszcze nie jest tak transparentny, jak to jest na zachodzie. Wszystko jednak zmierza w dobrym kierunku a firmy starają się analizować potrzeby swoich klientów. Badania wskazują, że ludzie chętnie biorą kredyty do 1000 zł i w związku z tym parabanki przygotowały wiele dogodnych ofert online. Bezpieczne chwilówki internetowe dopasowane są do potrzeb i możliwości klientów.

Federacja Konsumentów wykazała, że wszystkie firmy oferujące pożyczki chwilowe posiadają stronę internetową. Dzięki temu społeczeństwo może zawrzeć umowę bez wychodzenia z domu. Takie rozwiązanie znacząco ułatwiło dostęp do mikrokredytów i zwiększyło obroty parabanków.
Na rynku pojawiają się coraz nowsze oferty, które kuszą klientów preferencyjnymi warunkami. W związku z tym musiały pojawić się nowe regulacje prawne, które chronią konsumentów. Zgodnie z najnowszymi przepisami kredyt o wartości 1000 zł na okres 30 dni, nie może być droższy niż 1285 zł a opłaty nie mogą przekroczyć 30% wartości kredytu.