Pages Navigation Menu

giełdowy obserwator

Dbaj o zęby i o dobre samopoczucie!

Dbaj o zęby i o dobre samopoczucie!

Inwestycja w siebie jest najlepsza!

Ze względu na to, że usługi w gabinetach są drogie, to ludzie decydują się na to, aby kupić pastę wybielającą lub plastry we własnym zakresie, stosując się do zaleceń w instrukcji .Nic dziwnego, ponieważ za tubkę pasty wybielającej zapłacimy ok. 10 zł, natomiast są też takie, które są za 80 zł – podobnie w kwestii plastrów. A co jeśli zdecydujemy się na taki zabieg w gabinecie stomatologicznym? Najistotniejsze pytanie: ile kosztuje wybielenie zębów u dentysty?

Wartość usługi zależna od metody wybielania

Zabiegi u specjalisty są skuteczniejsze z kilku powodów: jesteś pod nadzorem, masz większą pewność dobrego efektu i nie masz poczucia, że zostaniesz oszukany. Sam dentysta podchodzi bardzo indywidualnie do pacjenta i rozpatruje wszystko w taki sposób, aby nie zaszkodzić Ci w przyszłości. Jeśli chodzi o ceny takich usług, to wszystko zależy od tego, co wybierzemy. Częstymi opcjami są:

– Wybielanie nakładkowe kosztuje od 400 do 800 zł, w cenę wliczony jest wycisk zębów, przygotowanie specjalnych nakładek na zęby i wydanie żelu wybielającego. Jest to dobrą alternatywą dla wrażliwych dziąseł.
– Laserowe wybielanie zębów (laserem diodowym) pozwala na wybielenie jednego zęba za ok. 150 zł, natomiast oba łuki, to cena w granicach 700-2000 zł. Jest częstym wyborem wśród pacjentów.
– Wybielanie zębów lampą LED to koszt ok. 170-500 zł.
– Wybielanie zębów lampą Beyond średnio 500-1500 zł.
-Wybielanie regeneracyjne (Prevdent) to rozjaśnianie szkliwa połączone z procedurą naprawy szkliwa – cena tego zabiegu to ok. 1200-2000 zł.
– Power Bleaching lub Walking Bleaching – to metody wybielania zębów martwych – średnio zapłacimy ok. 60-300 zł za jednego zęba.

Duże koszty, lecz korzystne dla samopoczucia i wyglądu

Wielu z nas ma ,,ostre zęby’’ do większych wydatków, preferując te mniejsze, ale jeśli chodzi o wygląd, a zwłaszcza o zęby – naprawdę nie warto oszczędzać, ponieważ w przyszłości i tak nas to czeka, jeśli odpowiednio o nie nie zadbamy. Tym bardziej, że regularne chodzenie do dentysty, czy też porządne wybielenie jest bardzo dobrą inwestycją, zwłaszcza, że efekt utrzymuje się do trzech lat, a w przypadku plastrów – przeważnie niecały rok. Jak to mówią – pieniądze możesz odzyskać, zęby niekoniecznie!