Pages Navigation Menu

giełdowy obserwator

Jak zacząć realizować swoje plany lepiej? Przydatne wskazówki przy planowaniu

Jak zacząć realizować swoje plany lepiej? Przydatne wskazówki przy planowaniu

Dobry plan to już połowa sukcesu, przy czym pamiętać trzeba, że dobry nie znaczy idealny. Nie musisz być mistrzem planowania, żeby być przygotowanym na nieoczekiwane przeszkody i doprowadzić do spełnienia postanowień w stu procentach. Dzięki tym przydatnym wskazówką uda Ci się maksymalnie poprawić swoje umiejętności planowania i poznasz ciekawe rozwiązania na ciężkie problemy!

Określ swoje priorytety

Jeśli przygotowujesz długi plan lub starasz się zamknąć wszystkie projekty w jednym, określ, co jest dla Ciebie najważniejsze. Dzięki temu będziesz wiedział, czego pod żadnym pozorem nie możesz przeoczyć i czemu poświęcić więcej uwagi.

Wprowadź odpowiednie oznaczenia

Możesz stosować kolory lub symbole oznaczające np. ważność poszczególnych zadań. Dodatkowo odznaczaj zadania wykonane i podkreślaj te, które zyskały na ważności. Dzięki odpowiednim oznaczeniom twój plan będzie bardziej uporządkowany i lepiej go zapamiętasz.

Twórz plan w punktach

Najlepiej, żebyś do oznaczeń punktów stosował cyfry, co pomoże Ci określić kolejność wykonywania zadań, ale mogą to być litery bądź symbole. Punkty sprawią, że twój plan będzie łatwiejszy do przyswojenia, przyjemniejszy wizualnie oraz łatwiejszy do poprawienia.

Stosuj “to do listy”

To do listy pozwalają nam po kolei wymienić rzeczy, które możemy zrobić, a potem bez problemu je skreślić lub usunąć. Możesz w tym celu skorzystać z odpowiednich aplikacji na telefon. Aplikacje taki są w większości darmowe i pozwalają zaoszczędzić sporo czasu.

Mierz siły na zamiary

Jeśli wiesz, że będziesz miał ciężki tydzień w pracy, nie planuj żadnych spotkań towarzyskich. To samo tyczy się planowania finansów, jeśli jesteś przed sporym wydatkiem, nie zakładaj sporych oszczędności.