Pages Navigation Menu

giełdowy obserwator

Jakie konto będzie najlepsze dla seniora?

Jakie konto będzie najlepsze dla seniora?

Wiele starszych osób nie zna się na technologii. Przeraża ich wszystko co z nią związane, za zakupy najchętniej płacą gotówką, a wszelkie oszczędności trzymają w przysłowiowej skarpecie. Naprzeciw potrzebom takich osób coraz częściej wychodzą banki, które umożliwiają im założenie specjalnych kont dla seniorów.

Konto dla seniora powinno być przede wszystkim proste w obsłudze i tanie. Starsi ludzie nie robią zwykle większych zakupów, więc obsługa karty płatniczej powinna być w ich przypadku absolutnie bezpłatna. Wielu z nich nie oddala się znacznie od swojego domu, więc płacenie kartą płatniczą powinno być możliwe w dostępnych im sklepach.
Seniorzy cenią sobie także bezpośredni kontakt z człowiekiem, dlatego wolą stawić się w oddziale banku osobiście, niż załatwiać sprawy przez internet. Mniej ważna jest dla nich obecność aplikacji mobilnej banku, a bardziej odległość do najbliższego oddziału i rozmieszczenie placówek banku.
Obsługa klienta powinna być w ich przypadku na najwyższym poziomie. Pracownicy banku powinni wykazywać się ogromną cierpliwością, a także nie zmuszać do przyjmowania niekorzystnych ofert.
Aby ułatwić seniorom życie, konto dla seniora często zapewnia im skorzystanie z pakietów ubezpieczeń. Równie pomocne jest to, że starsza osoba może upoważnić kogoś z rodziny do obsługi konta i kontaktu z bankiem.
Jednak aby znaleźć najlepsze konto dla seniora, powinniśmy przejrzeć wiele ofert, zanim się na którąś zdecydujemy.