Pages Navigation Menu

giełdowy obserwator

Jak poradzić sobie z wymogami banku? Czyli kupno mieszkania bez zdolności kredytowej

Jak poradzić sobie z wymogami banku? Czyli kupno mieszkania bez zdolności kredytowej

Banki to instytucje finansowe, które mają wiele ciekawych ofert dla swoich klientów. Oferują konta osobiste, firmowe, kredyty i pożyczki, a także wiele innych ciekawych usług, z których warto skorzystać. Można jednak zauważyć, że banki mają swoje regulaminy i trzeba wiele wymogów banku spełnić, by otrzymać kredyt bankowy. A już zwłaszcza w przypadku kredytu mieszkaniowego, te wymogi są mocno wygórowane.

Co zrobić gdy bank odmawia kredytu?

Jako, że wymogi banków są bardzo restrykcyjne, zdarzają się sytuacje, gdy bank odmawia klientowi udzielenia pożyczki na określoną kwotę. Niestety często się to zdarza w przypadku kredytów mieszkaniowych, bo są to kredyty zaciągane na bardzo duże sumy pieniędzy. Bank weryfikując wniosek kredytowy, w pierwszej kolejności sprawdza historię kredytową a następnie zdolność kredytową. Osoby, które nie są zatrudnione w oparciu o umowę na czas nieokreślony, zwykle nie mają szans na otrzymanie kredytu na zakup nowego mieszkania. Jeśli ktoś ma też nieciekawą historię kredytową, również nie otrzyma takiego kredytu.

Kupno mieszkania bez zdolności kredytowej

Jeśli więc bardzo chce się kupić nowe mieszkanie a nie ma się odpowiedniej zdolności kredytowej, wtedy trzeba poszukać innych sposobów na uzyskanie pożyczki. Pomocne mogą być instytucje pozabankowe, a także prywatni pożyczkodawcy. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu pożyczki, mają dosyć wysoki procent, więc dużo więcej będzie trzeba spłacić, niż się wzięło. Poza tym taka pożyczka ma wiele zalet, przede wszystkim można dostać taką kwotę, jaką się chce, poza tym można sobie wybrać okres spłaty, w ten sposób można obniżyć wysokość raty. Dzięki takiej pożyczce można mieć pieniądze na zakup wymarzonego mieszkania, w dowolnej lokalizacji i to bez spełniania szeregu wymogów bankowych. Cały proces uzyskiwania takiej pożyczki, jest bardzo prosty i szybki, co jest niewątpliwą zaletą tej oferty. Nic zatem dziwnego, że tak wiele ludzi kusi się na taką właśnie ofertę, by móc zakupić mieszkanie.