Pages Navigation Menu

giełdowy obserwator

Czy zielona herbata jest zdrowa – odpowiedzi ekspertów

Czy zielona herbata jest zdrowa – odpowiedzi ekspertów

Do najzdrowszych produktów należą warzywa i owoce, a co za tym idzie: świeżo wyciśnięte soki, zielone smoothie. Co z herbatami? Czy nie szkodzą naszemu organizmowi? Czy zielona herbata jest zdrowa?
O odpowiedź na to pytanie najlepiej poprosić ekspertów. Ci zgodnie twierdzą, że zielona herbata ma wiele pozytywnych właściwości i jest warta picia. Sprzyja procesowi odchudzania. Ma dobroczynny wpływ na naszą cerę oraz uzębienie (zapobiega parodontozie i zapaleniom dziąseł).

 

Wpływa dobrze na naszą koncentrację, sprawność umysłową, a także uczenie się. Jednakże, co najważniejsze, chroni przed chorobami: demencją starczą, chorobą Alzheimera. Zielona herbata ogólnie zwiększa odporność organizmu, wpływa na prawidłowe działania układu immunologicznego. Chroni także przed chorobami nowotworowymi (na przykład płuc, jelita grubego, piersi, prostaty). Podziękować za to możemy substancjom w niej zawartą, czyli polifenolom.
Eksperci ostrzegają jednak przed nadmiarem zielonej herbaty. Może wywoływać anemię oraz źle wpływa na rozwój płodu w brzuchu matki. Nie pijmy 10 filiżanek herbaty dziennie, tylko ograniczmy się do przepisowych 2-3 kubków.