Pages Navigation Menu

giełdowy obserwator

Pułapki zakupów online

Pułapki zakupów online

Zakupy przez Internet, choć są wspaniałą alternatywą dla tradycyjnego nabywania towarów, kryją w sobie również wiele pułapek. Jedną z nich jest… pułapka wygody.

 

Jest nam tak dobrze robiąc zakupy online, w kapciach. w szlafroku, z kubkiem kawy w ręku, że aż za wygodnie, że aż często… dajemy się skusić na kupno czegoś, na co wcale nie mamy ochoty, albo co gorsza potrzeby! W ten sposób naprawdę dużo łatwiej wydać pieniądze niż w bezpośrednim kontakcie z produktem czy ekspedientką.

 

Tak wiele rzeczy wydaje się czasem mało realnych w Internecie… właśnie choćby zakupy. Online przecież nie oznacza, że coś, co tam się dzieje, nie obywa się później bez konsekwencji. Często konsekwencją bezmyślnego klikania w produkty i koszyki, jest… sowity rachunek, który przychodzi nam zapłacić. Bądźmy więc uważni i pamiętajmy, że pieniądze w Internecie zbyt często wydają się mało realne, za to rachunki, które trzeba później nimi uiścić – są już bardzo realne. I czy w centrum handlowym, czy przed ekranem komputera – to wciąż są zakupy, online nie oznacza… nierealne.